Při poskytování služeb na těchto stránkách, zejména při analýze jejich návštěvnosti, jsou používány soubory cookies dle zásad zpracování os. údajů. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím

Restaurace Lipno - Lipno gastro » Letní provozy » Gastro Království lesa

Gastro Království lesa

 
KL_080

Celodenní expedice po Království lesa si žádá pořádný přísun energie. Proto zde najdete dostatek občerstvení se širokou a kvalitní nabídkou jídla i pití. Vedle tradiční šumavské kuchyně myslíme také na vegetariány. A rovněž na přírodu. Veškeré jídlo a pití totiž servírujeme do ekologicky zpracovatelných obalů.

Kam na pořádný oběd?


Jasnou volbou je samoobslužná restaurace Šumavanka. Restaurace je pro vás otevřena po celou dobu otevření Království lesa. Vyberete si jak z nabídky hotových jídel, polévek, výborných steaků nebo třeba grilované zeleniny. K pořádnému výletu samozřejmě patří řízek, který nebude chybět. Nesmíme zapomenout ani na malé návštěvníky, pro které je připraveno FOXOVO dětské menu a mnoho dalšího. 

Kam na kávičku a něco sladkého?

Přece k bludišti! V Občerstvení u bludiště vám totiž nabídneme tu nejlepší kávu Piazza d´Oro a k ní zákusky vlastní výroby.  Je libo raději čokoládový dortík? Uklidní vás už jen pohled na voňavé caffè latté? Pak je právě tento kiosek tím pravým pro vás a vaši rodinu.

Energii vám zde doplníme také miskou polévky (dle denní nabídky), oblíbeným pikadorem, panini, sladkými palačinkami a letos také specialitkami jako jsou utopenci nebo nakládané sýry.

V hlavní sezóně se na vás budeme těšit U Bludiště každý den.

Kde se osvěžit ledovými dobrotami?

Nejen v horkých letních dnech pro vás máme otevřené Zmrzlinové království. Stánek, který vaše děti zajisté objeví jako první! V barevném kiosku se zmrzlinovým sortimentem najdete výbornou točenou zmrzlinu Lunamil, kterou si děti natočí samy. A to je rozhodně bude bavit. :-)

Proč ekologicky?

Protože přírodu, a nejen tu šumavskou, máme stejně tak rádi jako jídlo. Proto vám pokrmy v celém Království lesa servírujeme výhradně v ekologicky zpracovatelných obalech. Tyto talíře, tácky a misky jsou vyrobené z přírodní buničiny, která je biologicky rozložitelná (dá se kompostovat). Ekoobaly neobsahují žádná plnidla nebo barviva a navíc jsou odolná proti promaštění. S Královstvím lesa a jeho poselstvím jde ruku v ruce také využití dřevěných příborů.

 
KL_002KL_004KL_007KL_029KL_077KL_081KL_082KL_085KL_089KL_091KL_092KL_107KL_110KL_119KL_134KL_142KL_162KL_058