Restaurace Lipno - Lipno gastro » Letní provozy » Gastro Království lesa

Gastro Království lesa

 
KL_080

Celodenní expedice po Království lesa si žádá pořádný přísun energie. V parku proto najdete dostatek občerstvení se širokou a kvalitní nabídkou jídla i pití. Vedle tradiční šumavské kuchyně myslíme také na vegetariány nebo celiaky. A rovněž na přírodu: veškeré jídlo servírujeme do ekologicky zpracovatelných obalů.

Kam na pořádný oběd?

Jasnou volnou je samoobslužná restaurace Šumavanka u vstupu do Království lesa. V hlavní sezóně si zde vyberete ze široké nabídky hotových jídel a rovnou ze tří polévek. Nechybí nezbytné a populární hranolky, koblihy, zelňáky a další doplňkový sortiment.

Kam na kávičku a něco sladkého?

Přece k bludišti! V Občerstvení U bludiště vám totiž nabídneme tu nejlepší kávu Piazza d´Oro a k ní zákusky vlastní výroby. Energii vám zde doplníme také miskou polévky (dle denní nabídky), knedlíky s šumavskými borůvkami, hranolkami nebo třeba párkem v rohlíku.

Kde se osvěžit ledovými dobrotami?

Nejen v horkých letních dnech pro vás máme otevřené Zmrzlinové království. Stánek, který vaše děti zajisté objeví jako první! V barevném kiosku se zmrzlinovým sortimentem najdete zábavnou kuličkovou zmrzlinu ICE´n´GO, výbornou točenou zmrzlinu Lunamil nebo třeba ledovou tříšť hned v několika příchutích.

Kde nabrat sílu během dne?

Je jedno, jestli vám dojde energie už během dopoledne (a že to při všech těch atrakcích v Království lesa není vůbec vyloučené!) nebo budete chtít načerpat sílu před odjezdem domů. V rychlém Občerstvení U divadla vás rádi pohostíme třeba párkem v rohlíku, voňavou klobásou z grilu, hranolkami nebo dalšími drobnými pochutinami. 

Proč ekologicky?

Protože přírodu, a nejen tu šumavskou, máme stejně tak rádi jako jídlo. Proto vám pokrmy v celém Království lesa servírujeme výhradně v ekologicky zpracovatelných obalech. Tyto talíře, tácky a misky jsou vyrobené z přírodní buničiny, která je biologicky rozložitelná (dá se kompostovat). Ekoobaly neobsahují žádná plnidla nebo barviva a navíc jsou odolná proti promaštění. S Královstvím lesa a jeho poselstvím jde ruku v ruce také využití dřevěných příborů.

Ať vám u nás chutná!

Mimo hlavní sezónu nemusí být nabídka sortimentu kompletní a některý z provozů nemusí být otevřen. Děkujeme Vám za pochopení.

Více o Království lesa Lipno najdete zde.

 
KL_002KL_004KL_007KL_029KL_077KL_081KL_082KL_085KL_089KL_091KL_092KL_107KL_110KL_119KL_134KL_142KL_162KL_058