Při poskytování služeb na těchto stránkách, zejména při analýze jejich návštěvnosti, jsou používány soubory cookies dle zásad zpracování os. údajů. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím

Restaurace Lipno - Lipno gastro » Lipenský zažitek » Chuť exotiky na Lipně

Chuť exotiky na Lipně

06

Slunce, šumění palem, slanost moře, vůně banánů… stačí zavřít oči a vychutnat si na Hříbku některý z našich výběrových rumů.

KAKADU – ELIXIR DE BANANA
Tento 30 procentní rum z Dominikánské republiky je směsí tříletých a pětiletých dominikánských rumů, přezrálých banánů z tamních plantáží a karamelu. Chuťově se jedná o lehčí rum, ve kterém se odráží chuť karibského slunce a ovoce, především pak banánů.  Tmavě jantarová barva elixíru společně s banánovým aroma činí z tohoto nápoje lahodný bonbónek, který příjemně potěší i ty, kteří neholdují tvrdému alkoholu.

DON PAPA
Don Papa je lahodný filipínský rum se 40 procentím obsahem alkoholu, pocházející z oblasti ostrova Negros, který je nazýván také cukřenkou Asie. Cukrová třtina z této části Filipín dosahuje vysoké cukernatosti díky vulkanické půdě a místnímu  podnebí, to vše utváří výjimečně lehkou a ovocnou chuť nápoje. Rum zraje 7 let v dubových sudech v podhůří hor Kanlaon a při jeho degustaci lze najít chuť vanilky, medu a kandovaného ovoce.

RON ZACAPA CENTENARIO – SOLERA GRAN RESERVA 23 YO
Zacapa je ve světě rumu velká legenda, která pochází z Guatemaly. Vzniká mícháním (blendováním) vybraných karibských rumů zrajících až 15 let v sudech z bílého dubu. Jméno nápoje je odvozeno od města, ve kterém se vyrábí. Plantáže cukrové třtiny se však nacházejí v jiné části Guatemaly, na vulkanické planině Retalhuleu.  Pro výrobu Zacapy se využívá pouze panenský sirup, tedy šťáva z cukrové třtiny po prvním lisování. Zrání rumů Zacapa probíhá v horách ve výšce kolem dvou tisíc tří set metrů nad mořem a to starou španělskou metodou „Sistema Solera“, využívanou pro zrání sherry. Směs voní po karamelu, pražených brazilských oříšcích a karamelizovaném banánu v kombinaci se sušeným ananasem.

Degustační menu

Zajímalo by vás, jak chutnají všechny zmíněné rumy, ale na tři velké panáky si netroufáte? Právě pro vás máme naše degustační menu! Při jeho objednávce dostanete od obsluhy všechny tři rumy v množství 0,02l - tedy odpovídající malému panáku a hlavně tomu, abyste si k rumu mohli čichnout, polaskat jej ve skleničce, smočit v něm rty, poválet jej na jazyku a užít si jeho výjimečnou chuť. 
Degustační menu pro vás máme v Hříbku za super cenu 199 Kč. Vytáhnete-li navíc na obsluhu svou Lipno.card, platíte jen 149 Kč!

Chci další gastro zážitky